Rejestracja tel.: 664-969-066, 606 983 877
ul. Jana Długosza 4, 51-162 Wrocław

Centrum Dietetyczne

dla Dorosłych i Dzieci

slide slide slide slide slide slide slide

BADANIE IGENESIS

WSPARCIE ŻYWIENIOWE I SUPLEMENTACJA W CHOROBACH NOWOTWOROWYCH

ŻYWIENIE W ALERGIACH I NIETOLERANCJACH POKARMOWY

WARSZTATY KULINARNE

ZDROWE JELITA/OCZYSZCZANIE/ODKWASZANIE

DIETA W AUTYZMIE I U DZIECI Z ZABURZENIAMI

BADANIE PROFILU KWASÓW TŁUSZCZOWYCH

Typy sylwetki mężczyzn

EKTOMORF

Budowa – chudy, długi, o drobnym kośćcu i małej masie mięśniowej, wąskie ramiona i biodra, wąska, płaska klatka piersiowa, długie kończyny i palce, długa szyja i pociągła twarz. Ma wolny metabolizm, małą siłę fizyczną, problemy z przybraniem w tkankę mięśniową. Częste problemy gastryczne, kostno – stawowe i tendencje do garbienia się. Bardzo lubi słodycze, kawę, alkohol - jako doładowanie. Ma skłonności do uzależnień

 

MEZOMORF

Typ sportowca, muskularny, o mocnej budowie ciała, kościec średni do mocnego, o dość szerokim pasie barkowym i relatywnie szczupłej talii, twarz o mocnych, męskich rysach, gruba skóra, mocno rozbudowana masa mięśniowa nawet, jeżeli nie trenuje. Ma mocne dłonie i lubi być przywódcą. Tyje bardzo równomiernie, lubi słone, wysoko cholesterolowe przekąski, nie lubi bezczynności i siedzenia. Z racji aktywności choruje rzadziej niż pozostałe typy.

 

ENDOMORF

Budowa – obłe kształty, twarz zaokrąglona, krótka, mocna szyja, małe dłonie i stopy, wysoka talia, skóra cienka i miękka, ciało miękkie „ciastowate”, kościec o mocnej budowie. Ma trudności z pozbyciem się tkanki tłuszczowej, nie lubi aktywności fizycznej, woli poleżeć na kanapie lub posiedzieć przy stole. Ma wolny metabolizm, bardzo dużą skłonność do generowania tkanki tłuszczowej - otyłość wisceralna, cukrzyca, nowotwory, bardzo wysokie ciśnienie i zaburzenia przepływów mózgowych.