Ganoderma

Ganoderma lucidum (jap. Reishi, ch. Linghzi) to rzadki grzyb rosnący na pniach drzew, od tysięcy lat stosowany w tradycyjnej medycynie azjatyckiej. Uznawany był za klucz do nieśmiertelności, który ma pozytywny wpływ na całość ludzkiego organizmu.

Dzięki nowoczesnym badaniom odkryto że Ganoderma wspomaga w profilaktyce i leczeniu wielu nowotworów, takich jak guzy mózgu, raku płuc, trzustki czy białaczce. Dodatkowo wspomaga inne terapie jak radio- i chemioterapia, znacząco obniżając ryzyko przerzutów. Działa ona też pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy, zapobiegając nadciśnieniu tętniczemu, zawałom, chorobie wieńcowej, arytmii czy chorobie niedokrwiennej serca.

Stosowanie Ganodermy przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów, zmniejszając tym samym ryzyko miażdżycy czy zachorowań na tętniaki. Wspomaga także układ odpornościowy, wykazując właściwości immunostymulujące i immunomodulujące, dzięki temu przyśpiesza niszczenie niepożądanych bakterii i wirusów.  Ułatwia również usuwanie z organizmu toksyn i końcowych produktów przemiany materii.

Więcej informacji o innych składnikach Ganoterapii znajdziesz TUTAJ