Terapie komplementarne


Terapie komplementarne
skierowane są dla osób szukających dodatkowego wsparcia w procesie regeneracji organizmu  i mogą pozytywnie wpływać na proces zdrowienia odprężenia i redukcji stresu. 

Przykładem takich terapii na dzień dzisiejszy  w naszej placówce są : akupunktura, której poświęciliśmy odrębną sekcje,  moksoterapia, bańki, i terapia za pomocą urządzenia Healy. 

Pokrótce wyjaśniamy: 

  • Moksoterapia
  • Bańki 
  • Healy

Moksoterapia to jeden z zabiegów tradycyjnej medycyny chińskiej, od wieków stosowana jest w zabiegach leczniczych, jako zamiennik lub jako uzupełnienie akupunktury. Zabieg z moksą pomaga poprawić kondycję całego organizmu, znormalizować krążenie krwi i wzmocnić system odpornościowy. 

Ogrzewanie punktów dostarcza im więcej energii, co pozwala wyrównać jej niedobory, lub rozproszyć zastoje. Sybko zaobserwowano, że oddziaływanie ciepłem na wybrany fragment skóry pobudza miejscowe krążenie, co przekłada się na lepsze ukrwienie i wzmocnienie działanie układu immunologicznego.

Bański szklane  i próżniowe  Stawianie baniek to terapia, którą wiele osób może pamiętać jeszcze z czasów dzieciństwa, kiedy to praktykowały ją nasze babcie. Niegdyś stawianie baniek było powszechną metodą walki z infekcjami w domowych warunkach. Dziś ta terapia ponownie wraca do łask. Bańki stawiamy głównie w celu rozluźnienia napięć, wspomagania detoksykacji organizmu jak  również wspomaganie regeneracji podczas choroby wzmocnienie układuimmunologicznego.

Healy – Urządzenie Healy wykorzystuje mikroprądy, które oddziałują stymulująco na komórki ciała. Każda komórka lub grupa komórek, które budują tkankę organizmu, ma własną częstotliwość drgań, którym towarzyszy rezonans. Optymalne dostosowanie pasma impulsów mikroprądowych do częstotliwości drgań komórek jest kluczowe dla zabiegu z użyciem mikroprądów. Aparat Healy to certyfikowane urządzenie, które wykorzystuje podprogowe dawki mikroprądów, dzięki czemu stymulacja jest prawie niewyczuwalna. Healy wyposażony jest w programy o zróżnicowanych częstotliwościach. 

Mikroprądy stymulują komórki organizmu do reakcji elektrycznych i chemicznych. Reakcje te wywołują napięcie elektryczne ich błon i wzrost energii komórkowej. Komórki pobudzone za pomocą mikroprądów stają się bardziej aktywne w procesach zwalczania dolegliwości i niekorzystnych zmian chorobowych. Mikroprądy stosowane są m.in. w dolegliwościach bólowych, obrzękach, stanach napięć emocjonalnych, czy zaburzeniach snu.

Skontaktuj się z nami
i umów się z nami na konkretny termin