Metamorfoza Emilki

Emilka lat 9  Trisomia 21

Emilka od kiedy skończyła 6 lat nabierała na wadzę oraz w obwodzie, pomimo że nie jadała słodyczy ani niezdrowej żywności. Za to lubiła kakao, jogurty, mleko, kanapki z serkiem białym oraz tosty.

DLATEGO GDY PO PIERWSZEJ WIZYCIE ODSTAWIŁYŚMY NABIAŁ TO BYŁAM ZASKOCZONA, ŻE PO DWÓCH MIESIĄCACH EMILKA ZACZĘŁA GUBIĆ W OBWODACH.

Do tego musiałyśmy zmienić trochę sposób odżywiania, to znaczy nauczyć się, że mięso jemy tylko z warzywami.
Pierwszy miesiąc wymagał zmian i dyscypliny, a także w naszym przypadku ograniczenie chleba oraz zamiany na pieczywo orkiszowe lub gryczane, wyeliminowanie bułek. Nie było to łatwe, gdy przychodziła pora kolacji, ale w tej walce pomogły nam gotowane warzywa takie jak: brokuł, fasolka szparagowa, marchewka, które dawałam Emilii jak mówiła, że jest głodna. Poza tym częściej jemy rybę w różnej postać. Nabiał zamieniłyśmy na mleko roślinne – początkowo szukałyśmy swojego smaku. Dziś Emilka pije mleko migdałowe lub kokosowe i je jogurty kokosowe.


Dzięki diecie dziecko odzyskało radość zabawy, gdyż nie męczy się tak szybko, pokonujemy duże odległości bez odpoczynków. Stała się szybsza, pewniejsza oraz bardziej energiczna. Poza tym nie sterczy jej brzuch, łatwiej jest kupić ubranie, gdyż jest szczuplejsza, do tego przyzwyczaiła się do diety.

Nabrała również świadomość i wie, że nie wszystko jej wolno jeść, nie podjada ciastek ani słodyczy, za to jada różne owoce oraz lody i warzywa. Polubiła kaszę jaglaną, którą jada z owocami i orzechami.
Jestem bardzo zadowolona z naszych postępów.

Mama Emilki


klinikadiety